הזעת יתר בכפות הידיים

אנחנו חייבים להזיע, זה אחד מהמנגנונים באמצעותו הגוף מווסת את הטמפרטורה. אבל יש מי שסובל מהזעת יתר שעלולה להתגלות כמטרד של ממש. 

יש כמה גורמים להזעת יתר: מחלות רקע הורמונליות, תורשה, עודף משקל ואפילו לחץ נפשי.

מבחינים בין שני מצבים עיקריים של הזעת יתר: 

הזעת יתר כללית (נטייה של הזעה מוגזמת בכל הגוף) והזעת יתר שאופיינית לאיבר מסוים, למשל, הזעת יתר בכפות הידיים, הזעת יתר בפנים או הזעת יתר בבית השחי.

הזעת יתר בכפות הידיים, אולי נשמעת מהצד כמו עניין טריוויאלי, אבל מי שסובל מהתופעה עלול למצוא את עצמו לעתים במצבים מאוד לא נעימים וכל הכנה ללחיצת יד טומנת בחובה מבוכה גדולה.

אבל זו לא גזרת גורל, לרפואה האסתטית יש פתרון חכם שעשוי להפתיע אתכם – הזרקת בוטוקס.

חשבתם שבוטוקס הוא רק פתרון קסם שמעלים קמטים? מסתבר שטעיתם ושבוטוקס יעיל לא פחות כפתרון להזעת יתר בכפות הידיים. מיליוני אנשים ברחבי הגלובוס כבר מתרגלים לחיצת יד יבשה בזכות הבוטוקס.

בוטוקס הוא רעלן שמפריש חיידק הבוטוליזם, אבל לא צריך להיבהל, כי לענייננו מדובר בחלבון טבעי שפועל על קצות העצבים וחוסם את הגירוי העצבי שמעורר את בלוטות הזיעה. חשוב להבהיר שהזרקת בוטוקס לא נותנת מענה קבוע להזעת יתר בידיים. האפקט מעכב הזיעה של החומר חולף אחרי כשמונה חודשים וכדי להישאר 'יבשים' יש לחזור על טיפול בהזעת יתר בידיים מעת לעת.

החדשות הטובות הן שמדובר בטיפול פשוט ובטוח שמתבצע בעזרת הרדמה מקומית או משחת אלחוש. מרגע שההרדמה אפקטיבית הטיפול עצמו אורך כחצי שעה במהלכה יטופל איבר המטרה בסדרת דקירות הזרקה עדינות באמצעותם יוחדר הבוטוקס ויחסום את בלוטות ההזעה. כעבור שבועיים כבר יירשם שיפור משמעותי והזעת היתר בכפות הידיים תיפסק. כל זה באמצעות טיפול שנתי או דו שנתי שאורך פחות משעה. הדברים האלו אמורים גם בטיפול בהזעה בבית השחי וגם בטיפול הזעה ברגלים.

הפשטות והאפקטיביות הגבירו את הביקוש לטיפול המהפכני הזה. טיפולים בהזעת יתר הם היום חלק מהטיפולים השגורים בסט הפתרונות שמציע התחום הצומח של הרפואה האסתטית. לכן חשוב לבחור ברופא שהתמחה בתחום זה. מומחים ברפואה אסתטית עומדים היום בחזית הטיפולים למניעת הזעת יתר. התמחות בטיפול הזה נחשבת חלק חשוב מהליך ההכשרה של הרופא ברפואה אסתטית. הפרט הזה קריטי, אל תתפשרו בנקודה הזו. ודאו שרק רופא מנוסה ובכיר ברפואה אסתטית, שכבר צבר ניסיון מצטבר של הרבה טיפולים מסוג הזה, יבצע בכם את הפרוצדורה.

ד"ר יונתן וייס, רופא בכיר לרפואה אסתטית, הנחשב למטפל מוביל בבעיות של הזעת יתר. ד"ר וייס התמחה ברפואה אסתטית רק אחרי שסיים התמחות ברפואה פנימית. אתם מוזמנים לקבוע עמו פגישת אבחון וייעוץ ללא עלות ולהגיע לקליניקה ברחוב בנימין מטודלה בתל אביב.

הזעת יתר בכפות ידיים